Avengers – początki

Avengers (ang. Marvel’s The Avengers) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię i ze scenariusz odpowiada Joss Whedon, a za produkcję Kevina Feige. Premiera odbyła się 11 kwietnia 2012, a w Polsce 11 maja 2012.

Ziemia jest w wielkim niebezpieczeństwie. Loki (nordycki bóg – symbol ognia i oszustwa) spotyka się z Innym – władcą pozaziemskiej rasy Chitauri, któremu oferuje Tesseract, w zamian za armię, dzięki której jest w stanie podbić naszą planetę. Doktor Erik Selvig, prowadzi badania nad Tesseractem, który po aktywacji otwiera portal, dzięki czemu Loki dostaje się na Ziemię. Wykorzystując swoje berło, bóg zniewala umysł doktora, a także Hawkeye’a.  Nick Fury, dyrektor T.A.R.C.Z.Y. (ang. S.H.I.E.L.D. – „Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division”), powołuje do życia grupę, zwaną Avengers, w której skład wchodzą:

  • Tony Stark – Iron Man
  • Steve Rogers – Kapitan Ameryka
  • Bruce Banner – Hulk
  • Thor – nordycki bóg burzy, brat Lokiego
  • Natasha Romanoff – Czarna Wdowa
  • Clint Barton – Hawkeye (Sokole oko).

The_Avengers_Assembled

Po uformowaniu się grupy, wszyscy próbują powstrzymać Lokiego. Dochodzi nawet do jego aresztowania w Stuttgarcie, po tym jak stworzył zamieszanie, by zniewolony Barton  mógł ukraść iryd, potrzebny do ustabilizowania Tesseractu.

Thor próbuje przekonać brata do zmiany decyzji i opuszczenia Ziemi. Niestety jego próby są daremne. Loki wydostaje się ze specjalnego więzienia, zaprojektowanego, by powstrzymać rozszalałego Hulka. Udaje się do wieży Starka w Nowym Jorku, gdzie Selvig otwiera portal, przez który do miasta przedostaje się armia Chitauri.

Avengers ruszają na ratunek. Udaje im się pokonać obcych i przywrócić porządek na świecie.

Gdy napisy końcowe przewijają się przez ekran, ukazuje się scena, w której Inny informuje swojego mistrza o porażce Lokiego. A gdy napisy już się skończą, naszym oczom ukazują się Mściciele jedzący szawarmę w nowojorskiej knajpie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s