Avengers: Czas Ultrona

avengers-age-of-ultron-art-poster-133238

Druga część serii. Sokovia – wschodnioeuropejski kraj, w którym znajduje się kryjówka Hydry, dowodzona przez Wolfganga von Struckera. Wykorzystując berło Lokiego (znanego z poprzedniej części) przeprowadza eksperymenty na ludziach.

Tony Stark, Steve Rogers, Thor, Hulk, Natasha Romanoff i Clint Barton przeprowadzają atak na bazę. Ich przeciwnikami są owoce eksperymentów von Struckera – bliźniaki Wanda (manipulująca umysłem i energią) oraz Pietro (posiadający nadludzką szybkość) Maximoff.

Avdengersi pokonują rodzeństwo, a Stark zabiera berło Lokiego. Razem z Bannerem odkrywają, znajdującą się  w klejnocie , sztuczną inteligencję. Używają jej do stworzenia programu ochrony ziemi o nazwie Ultron.

Wierzy,  że musi zgładzić ludzi, żeby uratować Ziemię. Zgładza J.A.R.V.I.S.-a i atakuje siedzibę Avengersów. Ultron zabiera berło, ucieka do Sokovii (do bazy Hydry), gdzie planuje usprawnić swój prymitywny organizm i zbudować armię robotów – dronów.

Zabija von Struckera, rekrutuję bliźnięta Maximoff (swoją drogą Marvel chyba uwilebia używać rosyjskich nazwisk), które obwiniają Starka za śmierć ich rodziców, którzy zginęli z broni wyprodukowanej przez Stark Industries.

Od stacjonującego u wybrzeży Afryki handlarza bronią, Klaue’a, Ultron wraz z bliźniakami chce kupić metal – vibranium. Mściciele chcą ich powstrzymać, ale Wanda, wykorzystując swoją moc, wywołuje u nich wizje, rozwściecza Hulka i Stark jest zmuszony użyć specjalnej zbroi, by go powstrzymać.

Po nagonce jaka się rozpoczęła (a także ze względu na wizje, wywołane przez Wandę), Avengersi ukrywają się w domu Bartona. Pojawia się Nick Fury i przekonuje zespół do dalszych działań.

W Seulu doktor Helen Cho stwarza nowe ciało dla Ultrona, wykorzystując przy tym najnowszą technologię i klejnot w berle. Podczas przesyłania siebie do nowego ciała przez Ultrona, Wanda jest w stanie czytać mu w myślach. Odkrywa, że chce zniszczyć ludzkość.

Avengers się kłócą, Stark przesyła J.A.R.V.I.S.-a do syntetycznego ciała, przy pomocy Thora, który tłumaczy, że klejnot z berła Lokiego jest jednym z Kamieni Nieskończoności, najpotężniejszych obiektów egzystencji.

J.A.R.V.I.S przyjmuje imię Vision i razem z rodzeństwem Maximoff dołącza do Avengers. Udają się do Sokovii, w której Ultron wybudował maszynę, która ma podnieść całą stolicę do góry, a następnie rozbić.

Banner ratuje porwaną Romanoff. Mściciele walczą z armią dronów. Trwa ewakuacja miastw, w której pomagają Fury i agenci T.A.R.C.Z.Y. Pietro poświęca swoje życie, by ratować Bartona.

Miasto spada. Urządzenie, które unosiło je do góry zostało przeciążone, tym samym powodując jego rozpad. Hulk postanawia uciec Quinjetem, aby nie narażać Romanoff (którą kocha z wzajemnością), a Vision przeprowadza ostateczna walkę z Ultronem.

Nowa baza Avengers zostaje prowadzona przez Fury’ego, Hill, Cho i Selviga, Thor powraca do Asgardu. Stark i Barton postanawiają odejść, a Rogers i Romanoff przygotowują się do szkolenia nowych Avengers: Rhodesa, Visiona, Sama Wilsona i Wandy.

W scenie w trakcie napisów, Thanos, niezadowolony z powodu niepowodzeń swoich pionków, zakłada Rękawicę Nieskończoności i przysięga, że musi osobiście zebrać Kamienie Nieskończoności.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s