1990 – pierwsza adaptacja

Gdy mowa o pełnometrażówkach, mających jakiś związek z Avengersami, wypadałoby zacząć od pierwszego filmu opowiadającym o Kapitanie Ameryce.
Zrealizowany w 1990 roku jest amerykańsko-jugosłowiańskim niskobudżetowym filmem Alberta Pyuna z Mattem Salingerem w roli Kapitana Ameryki oraz Scottem Paulinem w roli Red Skulla. Scenariusz napisali Stephen Tolkin i Lawrence Block.

W 1936 roku faszystowski rząd we Włoszech pracuje nad eksperymentalnym projektem. Celem jest stworzenie superżołnierza. Żeby tego dokonać, rząd porywa chłopca, zabijając jego rodzinę, aby cała operacja została tajemnicą.

Dr Vaselli (Carla Cassola), pracująca nad projektem, porzuca go i w nocy ucieka do USA. Oferuje swoje usługi Amerykanom.

Po siedmiu latach amerykański rząd wybiera ochotnika – Steve’a Rogersa (który chce wziąć udział w wojnie, jednak nie może przez swój stan zdrowia), do eksperymentu, nad którym wcześniej pracowały Włochy.

Próba kończy się sukcesem. Steve zyskuje siłę stu, stając się tym samym superbohaterem, o którym marzono. Dostaje kostium w barwach amerkańskiej flagi oraz zostaje mu nadany pseudonim – Kapitan Ameryka.

captain-america-1

Od tej chwili stał się swoistym symbolem swojego państwa. Ma chronić cywilów i pokonywać przeciwników.

Poza nim nie zostanie już stworzony żaden superżołnież, ze wzoru, który dr Vaselli przechowywała w głowie, ponieważ zostaje zabita przez nazistów.

Red-skull-movieZ chłopca, którego wcześniej porwano we Włoszech, narodził się Red Skull. Planuje zaatakować Biały dom, wysyłając w jego stronę rakiety. Jednak zostaje powstrzymany przez Kapitana, który przekierowuje pociski na Alaskę, gdzie sam zostaje zamrożony na 50 lat.

Aby odkryć, jak potoczyły się dalsze losy Kapitana, polecam samodzielne obejrzenie, ponieważ możemy odkryć wiele zaskakujących rzeczy, a ja nie chcę spoilerować.

 

 

 

 

Dołączam oficjalny thriller:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s