KA: Zimowy żołnierz

Minęły dwa lata od bitwy o Nowy Jork. Steve Rogers pracuje dla T.A.R.C.Z.Y. i próbuje się przyzwyczaić do współczesności. Razem z Natashą i grupą  S.T.R.I.K.E. ruszyli, by odbić zakładników ze statku Georges’a Batroca i jego najemników.

 
Podczas misji okazuje się, że Romanoff ma inne zadanie (zlecone przez Fury’ego). Musi zdobyć dane z komputerów ze statku. Steve wraca do bazy T.A.R.C.Z.Y. Tam dowiaduje się o projekcie Wizja, polegającym na zapobiegawczym wyeliminowaniu zagrożenia przez trzy lotniskoptery.Fury nie może odszyfrować danych, zdobytych przez Romanoff, co budzi w nim pewne podejrzenia dotyczące Wizji. Prosi przełożonego – Alexandra Pierce’a – o opóźnienie projektu.

captain-america-winter-soldier-sebastian-stan-set-photoGdy Nick jedzie na spotkanie z Marią Hill, zostaje zaatakowany przez ludzi pod dowództwem Zimowego Żołnierza. Udaje mu się uciec i ukryć w mieszkaniu Rogersa. Domyśla się, że T.A.R.C.Z.A jest zagrożona i informuje o tym Steve’a. Przekazuje mu dysk z danymi ze statku, następnie zostaje postrzelony przez Zimowego Żołnierza. Fury umiera w szpitalu.

Następnego dnia Pierce spotyka się z Rogersem. Kapitan zostaje określony jako zbieg. Jest ścigany przez grupę S.T.R.I.K.E. Spotyka się z Natashą i razem udaje im się dowiedzieć, że na dysku zostały zapisane informacje o tajnej bazie w New Jersey.

W bazie znajdują superkomputer ze świadomością Arnima Zoli. Wyjawia im, że od powstania T.A.R.C.Z.Y., w jej szeregach potajemnie działa Hydra, której celem jest zasianie chaosu oraz władza nad społeczeństwem w zamian za bezpieczeństwo. Dwójce Avengersów ledwo udaje się ujść z życiem, kiedy baza zostałą wysadzona w powietrze. Uświadamiają sobie, że Pierce jest liderem Hydry

captainamericaimagestill69Proszą o pomoc byłego oficera Sama Wilsona. Pomagają mu zdobyć jego wingsuit „Falcon”. W celu zdobycia informacji o Hydrze, porywają agenta Jaspera Sitwella. Dowiadują się, że Zola opracowywał algorytm, pozwalający na namierzenie osób zagrażających Hydrze. Projekt Wizja miał wyeliminować te osoby.

Trójka bohaterów zostaje zaatakowana przez Zimowego Żołnierza, który zabija Sitwella. W trakcie walki Kapitan orientuje się, że jego przeciwnikiem jest Bucky Barnes. Hill razem z Rogersem, Romanoff i Wilsonem udaje się do kryjówki, gdzie czeka Fury (który tylko upozorował własną śmierć). Przedstawia plan sabotażu Wizji.

Członkowie Światowej Rady Bezpieczeństwa przybywają na prezentację Wizji. Przebrana za jednego z członków Rady, Romanoff, obezwładnia Pierce’a. Kapitan i Wilson udają się na lotniskoptery, żeby wymienić płytki kontrolne.  Zimowy Żołnierz niszczy skrzydła Wilsona, a następnie walczy z Rogersem. Po zamianie płytek kontrolnych Hill zmienia cel lotniskopterów. Mają zniszczyć siebie nawzajem.

Po wszystkim Romanoff staje przed komisją w Kongresie, a Fury (pod przykrywką śmierci) udaje się do Europy Wschodniej, by znaleźć inne kryjówki Hydry. Rogers i Wilson postanawiają odnaleźć Zimowego Żołnierza.

W scenie w trakcie napisów Wolfgang von Strucker rozmawia z doktorem Listem o berle, które posiadają, i eksperymentach na ludziach, które przetrwało rodzeństwo: nadludzko szybki chłopak i dziewczyna posługująca się telekinezą.
W scenie po napisach Zimowy Żołnierz odwiedza pomnik Bucky’ego Barnesa w Instytut Smithsona.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s