Iron Man 2

Iron Man 2 jest kontynuacją filmu Iron Man z 2008 roku. Światowa premiera odbyła się 26.04.2010 roku, a polska 30.04.2010 roku.

Informacja o tożsamości Iron Mana obiega świat. Pojawiła się w rosyjskich mediach. Ivan Vanko, syn Antona (który zmarł), zaczyna budować miniaturowy reaktor łukowy – na wzór tego, który stworzył Stark.

Tony jest gwiazdą. Korzysta ze zbroi Iron Mana w celach pokojowych. Mimo licznych próśb odmawia sprzedaży projektów zbroi dla wojska.

Wcześniej wspomniany, utrzymujący Starka przy życiu, reaktor zasilany jest palladem, który stopniowo zatruwa jego organizm. Szuka zamiennika – jednak bezskutecznie. Swoją osobistą asystentkę, Pepper Potts, awansuje na prezesa Stark Industries, a jej miejsce zajmuje Natalie Rushman.

Iron-Man-2-Movie-Theme-Song-8

Stark razem z Pepper wybierają się na zawody Monaco Historic Grand Prix, w którym Tony postanawia wziąć udział. Podczas wyścigu zostaje zaatakowany przez Vanko, który korzysta z zasilanych przez reaktor biczy. Chce udowodnić, że Iron Man nie jest niezwyciężony, i jak na ironię zostaje przez niego pokonany.

Ivana aresztowano, jednak rywal Starka, Justin Hammer, szef Hammer Industries, pozoruje jego śmierć. Po tym jak pomaga mu uciec z więzienia, prosi go o pomoc w budowie pancerzy podobnych do zbroi Iron Mana.

W tym samym czasie Stark organizuje przyjęcie urodzinowe, z myślą, że to jego ostatnie. Pijany paraduje wśród gości w zbroi. Zaistniała sytuacja nie podoba się Pepper i pułkownikowi Jamesowi Rhodesowi, który zakłada jeden z pancerzy i próbuje powstrzymać przyjaciela. Walka kończy się remisem, a pułkownik zabiera zbroję dla armii.

32186ed68d707e3f30a39130d2b6fe77

Nick Fury rozmawia ze Starkiem. Informuje go, że Rushman jest agentką T.A.R.C.Z.Y. – Natashą Romanoff, oraz że jego ojciec był jednym z założycieli organizacji. Mówi także, że Anton Vanko wynalazł reaktor łukowy razem Howardem Starkiem.

Fury daje Tony’emu stare dokumenty ojca, w których jest zakodowana informacja o stworzeniu nowego pierwiastka. Wykorzystując swój komputer – J.A.R.V.I.S.-a – Stark syntetyzuje go i wykorzystuje jako zamiennik palladu. Dowiaduje się także, że Vanko żyje.

picture18

Na Expo, Hammer przedstawia zbroje stworzone przez Ivana, a także zmodyfikowaną zbroję Starka. Tony zjawia się w postaci Iron Mana, próbując ostrzec przyjaciela przed niebezpieczeństwem. W tym samym momencie Vanko przejmuje kontrolę nad swoimi projektami i atakuje uczestników Expo oraz Starka.

Hammera aresztowano, a Romanoff i ochroniarz Starka, Happy Hogan, jadą do fabryki Hammera, by powstrzymać Vanko, który jednak ucieka. Stark i Rhodes (Romanoff zwróciła mu kontrolę nad zbroją) pokonują Ivana, który ginie podczas detonacji swojej zbroi.

Fury spotka się ze Starkiem i mówi, że ze względu na  jego osobowość, będzie tylko konsultantem T.A.R.C.Z.Y. W wiadomościach pokazano szalejącego Hulka, a Tony i Rhodes otrzymują medale za bohaterstwo.

Po napisach widzimy scenę, w której agent Coulson informuje T.A.R.C.Z.Ę. o znalezieniu młota Thora.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s