Iron Man 3

Iron Man 3 otwiera II Fazę Marvel Cinematic Universe. Światowa premiera miała miejsce 14.04.2013 roku w Paryżu, a w Polsce  9.05.2013 roku. Reżyserią zajął się  Shane Black, który razem z Drew Pearce’em napisał scenariusz.

iroman3 new year's eveTony wspomina wydarzenia z sylwestra 1999 roku. W tamtym czasie spotykał się z Mayą Hansen, naukowcem, która wynalazła Extremis – eksperymentalny sposób leczenia kalectwa. Aldrich Killian – niepełnosprawny naukowiec – proponuje im współpracę z Advanced Idea Mechanics, ale Stark odrzuca ofertę.

Pół roku po bitwie o Nowy Jork, Tony cierpi na ataki paniki (związane z atakiem Chitauri). Buduje koleje zbroje, dlatego że nie może spać. W międzyczasie dochodzi do wielu wybuchów bombowych, do których przyznaje się organizacja terrorystyczna dowodzona przez Mandaryna.

Kiedy w  jednym z ataków ucierpaiał Happy Hogn – były ochroniarz i przyjaciel Starka, Tony grozi Mandarynowi wykorzystując media.

W jego domu pojawia się Hansen, próbując go ostrzec. Jednak jego dom zostaje zrównany z ziemią. Maya i Pepper wydostają się z posiadłości, a J.A.R.V.I.S. kieruje zbroją Iron Mana, w której znajduje się Stark, i wysyła ją na obrzeża Tennessee. W pancerzu brakuje energii i Tony nie może wrócić do Kalifornii, w wyniku czego zostaje uznany za zmarłego.

Harley

Tony korzysta z pomocy dziesięcioletniego chłopca, Harleya Keenera. W jego szopie naprawia pancerz i zostawia go, by się naładował. Odwiedzają miejsce jednego z wybuchów. Stark odkrywa, że to nie są ataki terrorystyczne, tylko wybuchy ludzi, którym wszczepiono Extremis.

Erica Savina i Ellen Brandt – agenci Mandaryna – atakują Starka. Udało mu się namierzyć kryjówkę terrorystów w Miami. Przedostaje się do środka, wykorzystując improwizowana broń. Okazuje się, że Mandaryn to tak naprawdę brytyjski aktor – Trevor Slattery, który nie ma pojęcia o atakach.

Tony dowiaduje się, że za wszystkim stoi Killian, który przywłaszczył sobie badania nad Extremis, którego użył m.in. na sobie. To on jest prawdziwym Mandarynem. Więzi Starka i pokazuje mu, że Pepper także zostaje podany Extremis. Chce, by Stark poprawił błędy w projekcie Hansen, którą zabił.

4805252-6195050935-latestKillian manipuluje informacjami przesyłanymi armii i przejmuje zbroję Rhodesa. W tym czasie Stark ucieka, odzyskując naładowaną zbroję. Spotyka Rhodesa i razem odkrywają, że Killin planuje zaatakować Air Force One, z prezydentem na pokładzie.

Stark ratuje załogę zniszczonego samolotu, niestety Aldrich porywa prezydenta. Chce go zabić i transmisję pokazać w telewizji. Okazuje się, że wiceprezydent współpracuje z Killianem.

Na platformie, gdzie ma się odbyć egzekucja prezydenta, Stark szuka Potts, a Rhodes ratuje prezydenta. Tony za pomocą J.A.R.V.I.S.-a wzywa wszystkie swoje zbroje. Killiana zamyka w jednym z pancerzy, który ulega autodestrukcji. Jednak to go nie zabija. Pepper (o której Tony myślał, że zginęła,jednak przeżyła dzięki Extremis) ostatecznie wykańcza Killiana.

47d7119193d2fc7f1fb047c7bde12824

Po wszystkim Stark niszczy wszystkie zbroje, leczy Pepper z działania Extremis i przechodzi operację wyciągnięcia odłamków z klatki piersiowej.

W scenie po napisach, Stark budzi Bruce’a Bannera, który usnął podczas jego opowieści.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s