Thor

Thor wchodzi w skład I Fazy Marvel Cinematic Universe i jest jej czwartą produkcją. 17.04.2011 roku w Sydney w Australii odbyła się światowa premiera filmu., a w Polsce pokazał się 29.04.2011 roku.

Aaadj3Rok 965. Król Asgardu – Odyn, prowadzi wojnę z Lodowymi Gigantami i ich przywódcą Laufeyem. Asgardczycy zwyciężają, dzięki czemu udaremniają zdobycie dziewięciu światów (w tym Ziemi) i odbierają Gigantom źródło mocy – Urnę Przedwiecznej Zimy.

Thor, syn Odyna, przygotowuje się do objęcia tronu. Ceremonię przerywa wtargnięcie Gigantów, którzy chcą odzyskać Urnę. W celu konfrontacji z Laufeyem, Thor wraz z bratem Lokim, przyjaciółką Sif i wojownikami: Volstaggiem, Fandralem i Hogunem udaje się do Jotunheim.

Bitwę przerywa Odyn. Ratuje synów, jednak porozumienie z Lodowymi Gigantami zostaje zerwane. Przez swoje czyny Thor zostaje pozbawiony swojej boskiej mocy i wypędzony na Ziemię, na która trafia także młot boga burzy – Mjolnir. Młot jest chroniony zaklęciem, które pozwala na podniesienie go tylko osobie godnej.

Thor-Film-TrailerNa ziemi bóg zostaje odnaleziony przez Jane Foster – astrofizyk oraz jej asystentkę Darcy Lewis i mentora Erika Selviga. Okoliczni mieszkańcy odnajdują Mjolnira, który zostaje przejęty przez T.A.R.C.Z.Ę., a nad którym czuwa agent Phil Coulson. Przejmuje także badania Jane. Thor wyrusza na poszukiwania swojego młota. Gdy go odnajduje, nie jest w stanie go podnieść. T.A.R.C.Z.A. zatrzymuje boga, któremu Selvig pomaga uciec. Thor godzi się z wygnaniem, jednocześnie wdaje się w romans z Jane.

Loki_ttdw_posterLoki dowiaduje się, że nie jest synem Odyna tylko Laufeya. Król Asgardu zapada w głęboki sen, żeby odzyskać siły. W tym czasie Loki przejmuje tron i oferuje Laufeyowi możliwość zabicia Odyna i odzyskanie Urny.

Sif oraz trójka wcześniej wspomnianych wojowników jest niezadowolona z obrotu spraw. Przekonują strażnika bramy (służącej do podróży między światami), Heimdalla, by pozwolił im dostać się na Ziemię. Loki dowiaduje się co zamierzają i wysyła niszczyciela, by zabił Thora, który postanawia się poświęcić. Zostaje uderzony przez Niszczyciela, czym dowodzi, że jest godny Mjonira. Młot powraca do właściciela, który jest bliski śmierci i przywraca mu jego boskie moce.

Asgardczycy wracają do swojego świata. Loki zdradza i zabija swojego prawdziwego ojca – Laufeya. Ujawnia swój plan zniszczenia Jotunheimu. Thor walczy z Lokim na Bifroście, przez co niszczą most. Wybudzony Odyn próbuje nie dopuścić, by synowie spadli w przepaść, powstałą po zniszczeniu mostu. Odyn odmawia uznania Lokiego który spada w przepaść. Tor wyznaje, że nie jest gotowy, by przejąć tron. Na ziemi Jane szuka sposobbu na otwarcie portalu.

W scenie po napisach Nick Fury w siedzibie T.A.R.C.Z.Y. prosi Selviga o zbadanie tajemniczego obiektu w kształcie sześcianu. Niewidzialny Loki skłania Selviga, aby się zgodził.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s