Thor: Mroczny świat

Thor: Mroczny świat jest kontynuacją filmu Thor z 2011 roku. Za reżyserię odpowiada Alan Taylor, a za scenariusz Christopher Yost, Christopher Markus i Stephen McFeely. Światowa premiera filmu odbyła się 22.10.2013 roku, a w Polsce 8.11.2013 roku.


thumb-1920-691645Przed wiekami, Bor, ojciec Odyna, walczył z Mrocznymi Elfami pod dowództwem Malekitha, który pragnął zniszczenia świata za pomocą broni o nazwie Eter. Po pokonaniu Malekitha, Bor zabezpieczył Eter w kamiennej kolumnie w Svartalfheimie. Malekith, jego porucznik Algrim i garstka Mrocznych Elfów uciekają oraz zapadają w letarg.

Współcześnie w Asgardzie, Loki jest w więzieniu po zaatakowaniu Ziemi. Thor z wojownikami Fandralem, Volstaggiem, Hogunem i Sif prowadzą ostatnią bitwę w Vanaheimie po rekonstrukcji Bifrostu.

Astrofizyk – Jane Foster i Darcy Lewis udały się do opuszczonej fabryki, w której zauważono zakłócenia praw fizyki, przez pojawienia się portali. Jane zostaje teleportowana do innego świata, w którym zainfekował ją Eter.

Po informacji (dotyczącej Jane) Thor udaje się na Ziemię, by odnaleźć astrofizyk. Po ich spotkaniu Jane uwalnia z siebie pozaziemską moc. Bóg zabiera ją do Asgardu, gdzie Odyn odkrywa, że w jej ciele znajduje się Eter, mogący ją zabić.

Malekith razem ze swoimi poddanymi wybudza się z letargu, po tym jak wyczuł Eter. Atakuje Asgard, aby odnaleźć Foster. Chroniąc ją, Frigga, zostaje zabita. Malekith i Algrim uciekają bez Jane. Thor werbuje Lokiego (sprzeciwiając się tym Odynowi) i razem z Foster zastawiają pułapkę na Malekitha w Svartalfheimie.

W podzięce za pomoc Thor proponuje Lokiemu zemstę za zabicie ich matki. Z pomocą Fandrala, Volstagga, Hoguna i Sif, Thorowi, Lokiemu i Foster udaje się wydostać z Asgardu przez tajemniczy portal.

Oszukując Malekitha, Loki oddaje mu Foster. Po wydostaniu Eter, Thor próbuje zniszczyć substancję. Malekithowi udaje się połączyć z Eterem. Podczas walki z Algrimem – Loki zostaje śmiertelnie ranny.

W jaskini znajduje się portal, przez który Thor i Foster udają się do Londynu. Tam spotykają się z Darcy i doktorem Erikiem Selvigiem. Dowiadują się, że w Greenwich ma dojść do zbliżenia się Dziewięciu Krain i w tym czasie Malekith chce zniszczyć świat używając Eteru.

Thor walczy z Malekithem. Selvig, używając swoich urządzeń, przenosi Malekitha do Svartalfheimu, gdzie zostaje zmiażdżony przez swój własny statek.

Po powrocie do Asgardu, Thor odrzuca propozycję ojca (przejęcie tronu) i informuje go o poświęceniu Lokiego. Kiedy odchodzi, postać Odyna przekształca się w Lokiego, który podszywa się pod ojca.

W scenie pomiędzy napisami, Volstagg i Sif zanoszą Eter do Kolekcjonera i powierzają go jego opiece.

W scenie po napisach Jane i Thor są na Ziemi, a gdzieś w Londynie szaleje stworzenie z Jotunheimu, które dostało się tam przez jeden z portali.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s