Hulk

Hulk to kolejna produkcja, która powstała na podstawie komiksów Marvela. Światowa premiera miała miejsce 17.06.2003 roku, a polska 18.07.2003 roku. Reżyserią zajął się Ang Lee. Za scenariusz byli odpowiedzialni Michael France, James Schamus oraz John Turman.

David Bunner prowadzi eksperymenty nad regeneracją komórek. Nie dostając pozwolenia, od władz USA, na badania na ludziach, zaczyna eksperymentować na sobie. Wkrótce po tym dowiaduje się, że zostanie ojcem. Okazuje się, że przekazał zmutowane geny swojemu synowi – Bruce’owi.

connellyPo studiach Bruce, który został wychowany przez rodzinę zastępczą, razem z Betty Ross pracuje nad tym samym, co jego biologiczny ojciec – David.

Betty dostaje propozycję pracy, którą odrzuca. Krenzler (nazwisko młodego Bannera) wspomina czasy, gdy spotykał się z dziewczyną, a dokładnie powracający sen, o którym mu opowiedziała.

Następnie okazuje się, że David Banner żyje. Pracuje jako woźny w laboratorium swojego syna, skąd zdobywa jego włos i poddaje badaniom.

bruce_gsPodczas naprawy sprzętu badawczego dochodzi do spięcia, co powoduje zabójcze promieniowanie. Bruce zasłania swojego współpracownika, czym ratuje mu życie.

W nocy odwiedza go ojciec. Wyznaje to, kim jest, i że przez 30 lat był zamknięty w wariatkowie. Chce wszystko wytłumaczyć Bruce’owi, jednocześnie ostrzegając go, że Betty jest niebezpieczna. To wszystko tylko denerwuje mężczyznę i wygania ojca z sali.

Okazuje się, że groźne promieniowanie przebudziło geny, które David przekazał synowi. Pod wpływem złości zmienia się w zieloną bestię. Po pierwszej zamianie, laboratorium Bannera zostaje objęte tajemnicą wojskową, a naukowiec dostaje zakaz przeprowadzania badań przez generała Rossa – ojca Betty, która udaje się do domu Davida, by dowiedzieć się jak pomóc Bruce’owi.

Kobieta nic nie wskórała, jedynie ściągnęła na siebie niebezpieczeństwo w postaci genetycznie zmodyfikowanych psów, które miały ją zabić. Gdy Banner się o tym dowiaduje, rusza jej na pomoc.

Bruce zostaje zabrany do bazy wojskowej, która znajduje się na pustyni. W obawie przed jego atakiem, wojsko trzyma go w zamknięciu i na środkach uspokajających. W tym czasie jego ojciec wystawia się na działanie promieniowania gamma, co skutkuje tym, że może się połączyć z każdą materią jakiej dotknie.

Rząd każe rozpocząć badania nad DNA Bruce’a. W swoim domu Betty zastaje Davida, który opowiada jej historię śmierci jego żony (a raczej zabójstwa). Bruce, zmieniając się w Hulka, ucieka z bazy. Kieruje się do domu – do ukochanej – cały czas jest ścigany przez wojsko.

W San Francisco wraca do swojej ludzkiej postaci. Wszystko za sprawą Betty, której obecność działa na niego uspokajająco.

David_Banner_10Do bazy wojskowej, w której znajduje się Bruce, zostaje przywieziony David. Podczas rozmowy David przegryza kabel zasilający, przyswajając masę energii elektrycznej, dzięki czemu zmienia swoją postać. Walczy z Hulkiem, co chwilę absorbując inną materię, przez co zdobywa nowe umiejętności. Zależy mu na tym, by zdobyć jak najwięcej mocy zielonego olbrzyma, którą ten mu oddaje. Po tym wojsko wystrzela pocisk w walczącą dwójkę.

W końcowych scenach mamy wydarzenia po roku od walki.  Wszyscy myślą, że Bruce nie żyje, a on znajduje się w dżungli, gdzie leczy tubylców.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s