Incredible Hulk

Za reżyserię filmu Incredible Hulk odpowiedzialny jest Louis Leterrier, a za scenariusz Zak Penn. W rolach głównych występują: Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, Tim Blake Nelson, Ty Burrell i William Hurt. Światowa premiera filmu odbyła się w Kolumbii 6.06.2008 roku, a w Polsce 13.06.2008 roku.

Wirginia – na Uniwersytecie Culver dochodzi do nieudanego testu. Doktor Bruce Banner zostaje wystawiony na promieniowanie Gamma, w wyniku czego zamienia się w zielonego potwora, który niszczy laboratorium i atakuje ludzi. Dr Banner ucieka przed wojskiem.

incredible-hulk-scream

Ukrywa się w Brazylii, gdzie uczy się kontroli nad gniewem i pracuje w fabryce napojów (cały czas szuka sposobu na wyleczenie się ze skutków promieniowania). W trakcie pracy rani się, a jego krew dostaje się do jednej z butelek, która trafia do Stanów. Starszy mężczyzna z Milwaukee próbuje napoju i zaczyna wykazywać objawy choroby popromiennej.

Informacja o mężczyźnie trafia do generała Rossa, który wydaje rozkaz o poszukiwaniach Bruce’a. Jednostka wojskowa dowodzona przez Emila Blonsky’ego ściga Bannera. Jednak ten zmienia się w Hulka i ucieka.

Bruce wrócił do Stanów. Przez przypadek spotyka Elizabeth Ross. Kobieta przekazuje Bannerowi dane potrzebne do wyleczenia skutków promieniowania.

Hulk3_L

Generał Ross postanawia podać Blonsky’emy małą dawkę serum – taką jak zażył Banner – by stworzyć superżołnierza (który zyskuje większą szybkość, siłę oraz zdolność szybszego gojenia się ran) i schwytać Hulka. Ma okazję do przetestowania swoich możliwości. Gdy Bruce chce wyjechać, został zaatakowany przez wojsko. Przemienia się w bestię. Ponownie pokonuje armię i ucieka z Betty Ross, z którą się ukrywa.

Banner kontaktuje się z nieznajomym poznanym w internecie. Okazuje się nim być doktor biologii z Nowego Jorku – Samuel Sterns. Prawdopodobnie udało mu się stworzyć antidotum dla Bruce’a na podstawie próbek jego krwi. Chce także użyć zsyntetyzowanych próbek krwi Bannera w  medycynie.

Wynikiem działania antidotum jest osłabienie mocy transformacji w Hulka. Banner zostaje wydany wojsku.

MovieAbomination

Blonsky uczestniczy w aresztowaniu Bruce’a, który zostaje zabrany helikopterem razem z Betty.  Emil zostaje i zmusza Sternsa do podania mu próbki krwi Bannera. Blonsky zmienia się w stworzenie podobne do Hulka. Atakuje naukowca, przez co do jego zranionego czoła dostaje się krew Bannera, wywołując mutację.

Bruce uświadamia sobie, że Blonsky’ego może pokonać jedynie zielona bestia. Przekonuje generała Rossa, by ten go puścił. Przemienia się po wyskoczeniu z helikoptera i zderzeniu z ziemią.Po długiej walce pokonuje Blonsky’ego i ucieka z Nowego Jorku.

Po miesiącu Banner przebywa w Kolumbii Brytyjskiej. Okazuje się, że jest w stanie kontrolować przemiany.

W końcowej scenie Ross siedzi w barze, do którego przychodzi Tony Stark i informuje generała o zbieraniu drużyny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s